Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Cultural Centre Part IV

Po pierwsze.
Szczęśliwego Święta Dziękczynienia wszystkim! Po drugie, tutaj jest nasza czwarta część naszej selekcji wcześniej funkcjonujących ośrodków kulturalnych.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Passy Cultural Centre / Beckmann N.
Thepe.
Mimo, że jest wyjątkowo ustawiona na miejscu, budynek subtelnie wtapia się w otoczenie.
Dzięki długiemu drewnianemu dachowi tworzy nowy horyzont, wyciętą sylwetkę, która tworzy ogromną rzeźbę w skali krajobrazu.
W ten sposób projekt nabiera symbolicznego, współczesnego wymiaru (czytaj więcej.) Atelier Miasta Sztuki / Lucio Morini Studia te należą do Miasta Sztuki Miasta Córdoba, kampusu malarstwa, rzeźby, fotografii i szkół muzycznych.
Zostaną wypożyczone artystom na krótki okres czasu, aby mogli w nich żyć i pracować oraz rozwijać swoją pracę w sferze prywatnej, dzieląc się swoim życiem i doświadczeniem zawodowym ze studentami (czytaj dalej.) Centrum Kultury Avelgem / Dierendonckblancke Architecten Projekt znajduje się w małej wiosce.
Miejsce znajduje się na granicy chronionego rezerwatu przyrody z jednej strony, w pobliżu centrum wsi i kościoła wspólnotowego po drugiej stronie.
Naszym celem była budowa kompaktowego budynku.
Układając funkcje i korzystając z istniejącego nachylenia strony, możemy to zrobić.
W ten sposób zmniejszyła się powierzchnia budynku, a przestrzeń została zachowana na świeżym powietrzu (czytaj więcej.) La Llotja de Lleida / Mecanoo + labb arquitectura Góra z zabytkową katedrą Seu Vella i rzeka Segre oznaczają wysokie i niskie punkty górzystego krajobrazu, w którym leży Lleida, po Barcelonie, drugim mieście Katalonii.
Na brzegu Segre, nieco poza centrum miasta, pojawia się La Llotja, duże centrum konferencyjne z teatrem (czytaj dalej.) CN Castle / Comoco W ramach projektu poprosiliśmy o konserwację i waloryzację Castelo Novo.
s Zamek i okolice.
Co więcej, zasugerowano także stworzenie przestrzeni, w której ludzie i odwiedzający mogliby cieszyć się nią jako miejscem trwałości.
Aby odpowiedzieć na te wymagania, rozwiązanie konstrukcyjne stworzyło.
Ciało.
bez sztywnej granicy, organiczne, działające niezależnie od istniejących struktur, ale wykorzystujące je jako wsparcie (czytaj więcej.)
[patrz też: kabina prysznicowa castorama, łukasz szemraj, ceidg wikipedia ]

Powiązane tematy z artykułem: ceidg wikipedia kabina prysznicowa castorama łukasz szemraj