Architektura 21szego wieku : Dom Rodzin / Fantastyczna Norwegia

Dzięki uprzejmości Fantastic Norway.
House of Families.
jest projektem dla samorządów Grenlandii i Kommuneqarfik Sermersooq w celu zapewnienia mieszkań dla młodych kobiet z ubogimi dziećmi w Nuuk na Grenlandii.
Architekci, Fantastyczna Norwegia, którzy zaprojektowali budynek, są częścią większej grupy kierowanej przez architektów Dahl & Uhre i architektów TNT Nuuk, w tym MDH arkitekter, 42 architektów + regionalnych współpracowników, M: ARC i Arkitekti Helena Lennert w rozwoju Nuuk.
Więcej informacji na temat tego projektu można przeczytać po przerwie.
Budynek został przez architektów zapraszający i ochronny, aby stworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko dla młodych kobiet i ich dzieci.
Dom jest podzielony na mniejsze bryły budynków, aby stworzyć koncepcyjne ramy zespołu wielu małych rodzin, które łączą się, tworząc większą strukturę.
Dzięki uprzejmości Fantastic Norway Ta sieć społecznościowa, stworzona w celu stworzenia warunków do nauki i rozwoju dla matek i ich dzieci, jest krokiem naprzód dla wielu rodzin.
Jest to środowisko, w którym rodziny mogą nauczyć się żyć samodzielnie, radzić sobie same, a ostatecznie prowadzić niezależne życie.
Konceptualną podstawą programowych funkcji całego zgromadzenia jest szereg stref społecznych i miejsc spotkań, w których spotykają się różne funkcje i mogą odbywać się różne spotkania.
Wspólne funkcje w budynku: kuchnie, place zabaw, salony tworzą relacje społeczne w celu przywrócenia mieszkańców do społeczeństwa.
plan 02 Budynek stwarza dosłowne schronienie przed trudnymi warunkami klimatycznymi w regionie.
Ciężka masa budowlana jest gęsta i zamknięta na północ.
Miejsca na zewnątrz są skierowane na południe, ale chronione przed silnym wiatrem i deszczem na południowym zachodzie.
Masy budynku rozpadają się i światło wpada do przodu budynku, gdzie roślinność może się rozwijać.
Budynek wykorzystuje również technologie środowiskowe, aby podtrzymać życie wewnątrz: zewnętrzny system grzewczy, pasywna technologia solarna, panele słoneczne i ogrzewanie wodne przyczyniają się do stworzenia systemu zarządzania technologicznego, który reguluje i kontroluje zużycie energii.
elewacja 01 Architekci: Fantastyczna Norwegia Lokalizacja: Nuuk, Grenlandia Zespół projektowy: Anette c.Flygansv.
r, H.
kon Matre Aasar.
d, Erlend Blakstad Haffner, Ingeborg c.Lindheim i Simon Pranter.
Plan strategiczny: Dahl i Uhre arkitekter, TNT Nuuk arkitekter, MDH arkitekter, Fantastyczna Norwegia, 42 architektów + regionalnych współpracowników, M: ARC + Arkitekti + Helena Lennert.
[przypisy: castorama szczecin godziny otwarcia, chałas i wspólnicy, karnisze bojanek ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama szczecin godziny otwarcia chałas i wspólnicy karnisze bojanek