Architektura 21szego wieku : Schody / Wydział Niezwykłych Poufnych

Toronto to kolektyw badawczy i projektujący działający na obszarach urbanistyki, planowania, sztuki publicznej, badań przestrzennych i mapowania, podzielił się z nami swoim wkładem w konkurs Pomysły na John Street , organizowany przez Toronto Entertainment District BIA, zatytułowany StairSpace.
Konkurs domagał się nowej koncepcji przestrzeni publicznej jako centralnego punktu, który został nazwany główną osią kulturalną w Toronto.
John Street.
Więcej szczegółów na temat składania DoUC po przerwie.
Obecna przestrzeń jest mdła i przytłaczająca, wciśnięta obok monolitycznej karykatury agresywnie postmodernistycznej hali metra.
Przestrzeń jest duża, ale czuje się mała, niepotrzebnie zagracona i zasłonięta przez dwa szaleństwa i podniesiony betonowy sadzawkę.
Zaplanuj naszą propozycję StairSpace to trójwymiarowy park, który zajmuje się gęstą naturą swojej lokalizacji, maksymalizując jej program poprzez pionowe wyciskanie.
Jego struktura wywodzi się z teatru, który bezpośrednio do niego przylega, w zabawny sposób łącząc relacje między widownią a sceną, wprowadzając kilka etapów w strukturę klatki schodowej.
w końcu w publicznym życiu ulicy widownią jest również spektakl.
W lecie filmy wyświetlane są na fasadzie Teatru Księżnej Walii, a miejsca mogą być podgrzewane, aby umożliwić takie wydarzenia wczesną wiosną i późną jesienią.
Podczas TIFF platforma StairSpace staje się platformą do oglądania celebrytów, a przez pozostałą część roku służy jako miejsce spotkań widzów, pracowników i turystów.
Sekcja Wszystkie pierwotne zastosowania przestrzeni są ponownie mieszane, aby umożliwić większą różnorodność i dynamikę.
Wyjścia garażowe do garażu Metro Hall mieszczą się pod budynkiem, a także parking dla rowerów.
Pasaż prowadzony jest pod konstrukcją na południowym krańcu i łączy John Street z wejściem do King Street na stacji Metro Hall.
Pasaż obejmuje również punkt dostępu do windy.
Istniejący wcześniej ogród jest wyciskany i umieszczany na stopniach Schodowych.
Diagramy
[przypisy: castorama gdańsk osowa, meble lesznowola, siatex zamość ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama gdańsk osowa meble lesznowola siatex zamość