Architektura 21szego wieku : Yad Lebanim Competition Entry / Moshe Fluhr, Lee Davidson Lehrer, Yinnon Lehrer

Dzięki uprzejmości Moshe Fluhr, Lee Davidson Lehrer, Yinnon Lehrer Propozycja Yada Lebanima .
(Upamiętnione Upamiętnienia Synów) domy pamięci są zaprojektowane jako programowe hybrydy, łączące wojskową salę pamięci z obywatelskim centrum społeczności.
Zaprojektowany przez architektów Moshe Fluhra, Lee Davidsona Lehrera i Yinnona Lehrera, projekt odzwierciedla stały dualizm w społeczeństwie izraelskim, walczący o przetrwanie między skrajnościami przeszłości i teraźniejszości, wojny i pokoju, świętości i profanum.
Strona o powierzchni 2,5 hektara, która znajduje się przy wejściu do Ramat Yishay, daje możliwość odpowiedzi na potrzeby społeczności, jednocześnie tworząc budynek, który symbolizuje lokalne wartości.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
The Yad Lebanim.
(Upamiętnione upamiętnienia synów) domy pamięci są typologią budynku unikalną dla współczesnej architektury izraelskiej.
Ramat Yishay, społeczność na północy Izraela, charakteryzuje się ciepłym klimatem śródziemnomorskim, topografią zielonych wzgórz i niewielkich domów jednorodzinnych o wysokości nie większej niż dwa piętra.
Przy stale rosnącej populacji, Ramat Yishay doświadcza niedoboru parków, ogrodów i otwartej przestrzeni publicznej.
Dzięki uprzejmości Moshe Fluhr, Lee Davidson Lehrer, Yinnon Lehrer W tym kontekście wydawało się marnotrawstwem zbudowanie odosobnionego pomnika.
Postanowiono raczej, że cała strona zostanie opracowana jako park miejski, nie tylko obejmujący dom Yad Lebanim, ale łączący go z parkiem krajobrazowym, zacierając w ten sposób różnice między wnętrzem i na zewnątrz, budynkiem i krajobrazem, świętą i wulgarną uprzejmością.
Moshe Fluhr, Lee Davidson Lehrer, Yinnon Lehrer Pierwszym krokiem w rozwoju witryny jest zreformowanie topografii w celu zapewnienia dostępu dla pieszych z całego obwodu.
500 m kw.
Program jest zorganizowany w otwartej konfiguracji, wokół otwartego, wielofunkcyjnego dziedzińca.
zielona promenada przykrywająca kompleks rekompensuje park zajmowany przez budynki.
śladu, zapewniając jednocześnie energooszczędność.
plan 01 Efektem jest elastyczny, wielofunkcyjny kompleks, łączący park z biblioteką, zapleczem edukacyjnym, dziedzińcem miejskim i promenadą na dachu.
Różnorodność uzupełniających się przestrzeni publicznych pozwala na występowanie zarówno zorganizowanych, jak i spontanicznych wydarzeń o różnej skali, od miejskich zgromadzeń po przyjazne spotkania.
Przestrzenie wewnętrzne można łączyć lub dzielić, a sam kompleks może funkcjonować w różnych pojemnościach, przy różnych budynkach funkcjonujących niezależnie.
Materiały budowlane są proste, niedrogie i wytrzymałe.
Rooftop jest obsadzony lokalnymi odmianami roślin, które wymagają niewielkiej konserwacji i nawadniania.
plan 02 Architekci: Moshe Fluhr, Lee Davidson Lehrer, Yinnon Lehrer Lokalizacja: Ramat Yishay, Izrael Powierzchnia: 500 m2 Rok: 2012
[hasła pokrewne: cyklinowanie parkietów, siatex zamość, jacktronic ]

Powiązane tematy z artykułem: gitarownia jacktronic siatex zamość