Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Stadiony, część III

Dla naszej trzeciej części mamy stadiony z Chorwacji, Kazachstanu, Irlandii, Szwajcarii i Słowenii! Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Arena Zagreb / UPI-2M Arena Zagreb to wielofunkcyjna hala widowiskowa z 15 000 miejsc siedzących zbudowanych, aby gościć Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej w 2009 roku.
Znajduje się w południowo-zachodniej części Zagrzebia, w Chorwacji.
Dzięki kultowemu designowi i pozycji przy jednym z głównych wjazdów do miasta, od razu stał się wizytówką miasta (czytaj więcej.) Astana Arena / Tabanlioglu Z założenia ma być symbolem rozwijającej się nowej stolicy Kazachstanu, Astana Arena ma spektakularna forma eliptyczna i chowany dach, który można zamknąć w trudnych zimowych warunkach pogodowych, aby chronić graczy, widzów i powierzchnię do gry.
Położony na autostradzie łączącej lotnisko z miastem stadion jest zasadniczo zaprojektowany jako miejsce do gry w piłkę nożną (czytaj dalej.) Otwarty w piątek Aviva Stadium w Dublinie Stadion Aviva, Dublin, Irlandia, zaprojektowany w wyniku współpracy światowych architektów Populous i Architekci z Dublina, Scott Tallon Walker, zostali oficjalnie otwarci w piątek przez An Taoiseacha, Briana Cowena, TD.
Stadion Aviva, wcześniej nazywany Lansdowne Road Stadium, gościł swój pierwszy mecz w rugby w 1878 roku.
Stadion piłkarski o pojemności 50 000 miejsc będzie wykorzystywany do międzynarodowych rozgrywek rugby i piłki nożnej oraz jako miejsce koncertów i imprez (czytaj więcej.) Multifonctional Complex La Maladiere / Geninasca Delefortrie Architectes Backfill ukończony na początku XX wieku.
dostępna paczka.
stary stadion piłkarski.
był w zgodzie z czterema formami urbanistyki.
Jeden konkretnie, jest częścią.
Beaux-arts.
dzielnica z XIX wieku.
Jeden ma losowy charakter.
Nid-du-Crô.
port (czytaj więcej.) Stadion piłkarski parku sportowego Stožice / SADAR + VUGA Sports Park Stožice to projekt hybrydowy.
Jego realizacja jest wynikiem partnerstwa publiczno-prywatnego między miastem Ljubljana a firmą deweloperską Grep.
Park sportowy Stožice łączy stadion piłkarski i wielofunkcyjną halę sportową z dużym centrum handlowym, które jest pokryte krajobrazem parku rekreacyjnego (czytaj dalej.)
[podobne: meble lesznowola, gruby benek knurów, karnisze bojanek ]

Powiązane tematy z artykułem: gruby benek knurów karnisze bojanek meble lesznowola