Architektura i nowoczesne budownictwo – Propozycja 2065 – Porowatość miejska / Partnerstwo Billard Leece

Billard Leece Partnership (BLP) Australijscy architekci Billard Leece Partnership podzielili się z nami swoim projektem.
Proposition 2065.
Urban Porosity ., 29 000 mkw.
Budynek wielofunkcyjny.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Głównym założeniem strony jest zapewnienie silnych połączeń pieszych między ulicami Chandos, Herbert Street i Talus Street Reserve, jednocześnie tworząc nowe ogólnodostępne i komercyjne przestrzenie dla nieuniknionej ekspansji dzielnicy biznesowej i integrującej kulturę i zajęcia rekreacyjne w okolicy.
Pozornie zawieszone na nowym miejscu odniesienia, żylaste budynki otulają elastyczne płyty podłogowe, podzielone przez atria, które pasują do wschodniej siatki ulic zachodniej i zajmowane głównie przez komercyjną powierzchnię biurową.
Zbudowana forma odsłania wewnętrzną ulicę z nałożoną na miejsce deformacją, która powiela atrię, ale eksponuje ulicę dla pieszych poniżej.
Budynki zostały wyartykułowane, odpowiadając na sąsiednią formę i udogodnienia: odsuwając się od wieży mieszkalnej na Chandos Street; przysiadł obok linii kolejowej jako bufor; odchylając się od rezerwacji.
Strona wewnętrzna jest znacznie poprawiona przez płytkie płytki podłogowe, umożliwiające dostęp do energii słonecznej, naturalną wentylację krzyżową, widoki z terenu i przez niego.
Wizualna masa i zacienienie są ograniczone do granic północy, południa i wschodu.
.
Współpraca z Billard Leece (BLP) Skórka budynku jest oparta na stalowym szkieletie, a nie tradycyjnym rdzeniowym modelu, zapewniając otwarte płytki podłogowe i rozległe oszklenie.
Główne grzbiety strukturalne splatają się wzdłuż fasad, zawierające, odsłaniając i wyrażając ozdobną fasadę.
Pofałdowana nowa ulica i punkt odniesienia omiata ludzi pod prążkowanymi podbiciami, nieciągłe odsłaniając światło i aspekt przedsionków powyżej.
Pojednanie i integracja odmiennych elementów miejskich i programowych oraz wymagań miejsca docelowego w porowatej formie, która unosi i dotyka nowej bazy danych, zapewniając płynne połączenia pomiędzy nowymi i istniejącymi punktami węzłowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi względem terenu.
Projekt ma na celu zapewnienie zmienionych doświadczeń ośrodka: arterii / ulicy, biura / przedsionków, galerii / ogrodu, miejskiego / otwartego i holu / poddasza / dachu.
.
Współpraca z Billard Leece (BLP) Architekci: Partnerstwo z Billard Leece (BLP) Lokalizacja: St Leonards, Sydney, Australia Klient: Willoughby City Council, Altomonte Holdings Całkowita powierzchnia zabudowy: 29 000 m2 Program: wielofunkcyjne (komercyjne, handlowe, komunalne i mieszkaniowe Zespół projektowy: David Leece, Georgie Kearney, Wani Khairi, Idzfan Zainal, Joshua Ho, Ardhene Sembrano, Alan Hunt, Rajith Senanayake, Jessica Ivory, Ruth Dooley, Khai Chan i Suffian Shahabuddin Użyte oprogramowanie: Sketchup i architektura Bentleigh Fotografie: Billard Leece Partnerstwo (BLP)
[podobne: tvsat364, łukasz szemraj, gruby benek knurów ]

Powiązane tematy z artykułem: gruby benek knurów łukasz szemraj tvsat364