Budownictwo i architektura : Cascina Merlata / Laurent Didier, Stefano Cerolini

Dzięki uprzejmości Laurenta Didiera i Stefano Cerolini Architekci Laurent Didier i Stefano Cerolini podzielili się z nami swoją propozycją Cascina Merlata na konkurs w Mediolanie we Włoszech.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Miejsce może być uznane za obszar graniczny między istniejącym miastem na południu.
Via Gallarate.
i nowy park, który charakteryzuje miejskie zintegrowane planowanie Cascina Merlata .
Obecność historycznego budynku.
Cascina Merlata.
zasugerował studium wiejskiego domu mediolańskiego, który pokazał sąd, otwarty lub zamknięty, jako wspólny element, wokół którego zorganizowano i rozwinięto życie wszystkich mieszkańców.
Dzięki uprzejmości Laurenta Didiera i Stefano Ceroliniego, ponownie rozważając tę koncepcję, sąd jest w stanie określić duży potencjał relacji, a jednocześnie zaproponować różne poziomy prywatności zgodnie z jego wykorzystaniem.
Więc projekt narodził się, planimetrycznie, wokół przestrzeni dużego dziedzińca wewnętrznego, zaprojektowanego nie tylko jako kwadrat.
dla mieszkań i mieszkańców, ale nawet i przede wszystkim miejska strefa filtracyjna pomiędzy istniejącym miastem a parkiem na północ od obszaru.
W rzeczywistości zamknięty kształt planu zorganizowanego wokół sądu został pokonany przez uniesienie dwóch przeciwnych krótkich boków (monolitycznego) budynku zawierającego różne typologie obudowy.
Sekcja Poprzez ten silny plastyczny ruch, projekt chce się zaproponować, nie tylko w sensie formalnym, jako brama do parku i do nowego obszaru Cascina Merlata, w tym na obwodzie pieszy i rowerowy.
Typologie mieszkaniowe, które są zorganizowane na różnych poziomach, są obsługiwane za pośrednictwem dystrybucji galerii, która chce wykorzystać potencjał relacyjny oferowany przez obecność wewnętrznego wielkiego sądu.
Dynamizm i komunikacja to kryteria regulujące projekt: możliwość przemieszczania się jest nie tylko związana z koniecznością dystrybucji zi do mieszkań, ale musi być traktowana jako szansa pod względem fizycznej i idealnej komunikacji.
Sytuacja Architekci: Laurent Didier, Stefano Cerolini Lokalizacja: Via Gallarate, Mediolan, Włochy Zespół projektowy: Clemence Durupt, Marion Lacroix Obszar projektu: 19 500 mkw Projekt Rok: 2011
[patrz też: castorama szczecin godziny otwarcia, gitarownia, tvsat364 ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama szczecin godziny otwarcia gitarownia tvsat364