Budownictwo wczoraj i dzis : 3x3x3 Taiwan Tower Competition / Broadway Malyan Architects

Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architects Blogu otrzymało kolejne zgłoszenie z Tajwanu Tower Competition w Taichung, Broadway Malayn.
Projekt został nazwany 3x3x3, aby przedstawić konceptualną strukturę koalescencji trzech odrębnych cech wieży: środowiskowej, społecznej i gospodarczej.
Więcej po przerwie.
Konkurs domagał się wieży, która mogłaby upamiętnić setną rocznicę założenia Tajwanu, jednocześnie przewidując przyszłość w postępie technologicznym i społecznym.
Broadway Malyan wykorzystał okazję do zaprojektowania kultowej struktury, która aktywizuje kulturalne działania miasta.
Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architekci Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architekci Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architects Forma 3x3x3 została uchwycona w pełnej wdzięku rozrzuconej i kręcącej się wieży, która emanuje stabilnością i elegancją.
Doświadczenie zaczyna się na poziomie gruntu, gdzie zwiedzający przemierzają parkowy krajobraz bogaty w obiekty i programy, które obejmują boiska do jazdy na rowerze, koszykówkę i baseballa, a także przydomowe ogródki działkowe dla lokalnych produktów pochodzących ze źródeł znajdujących się wewnątrz.
Pod tą wieżą znajduje się centralna sala koncertowa, wystarczająco elastyczna, aby pomieścić różnorodne rozrywki na miejscu.
Stąd zwiedzający mają dostęp do muzeum rozwoju miast, a także szklanych strąków, które wznoszą się po strukturze spiralnie, oferując 360-stopniowe widoki Taichung.
Wierzchołek wieży składa się z trzech tarasów widokowych, kawiarni i restauracji, lokali barowych oraz miejsca na imprezy, w których można wziąć udział w konkursie Red Bull Base Asia X-Games Base-Jumping.
Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architekci Broadway Malyan starał się wykorzystać lokalne warunki witryny, aby poprawić wpływ na środowisko budynku.
Jest przeznaczony do wykorzystania energii ze słońca i dominujących wiatrów.
Ponadto dostępny jest zbiór wody deszczowej.
Architekci zastosowali również strategie recyklingu w projekcie, w którym wykorzystano lokalne materiały i usługi.
Dzięki uprzejmości Broadway Malyan Architekci Architekt: Broadway Malyan Projekt: klient 3x3x3 Klient: Taichung County i Taichung City Zespół projektu: Ben Somners, Ian Douglas, Jones, Jeremy Salmon, Fan Zhang, Baoliang Liu, Longgui Dai, Jian Xie, Cai Liu Pomoc techniczna : Buro Happold, Rob May, Mike Parkinson
[patrz też: gruby benek knurów, chemirol mogilno, szkoła kaszczor ]

Powiązane tematy z artykułem: chemirol mogilno gruby benek knurów szkoła kaszczor