Budownictwo wczoraj i dzis : Mieszkania socjalne w Mediolanie / StudioWOK

Dzięki uprzejmości StudioWOK włoscy architekci StudioWOK podzielili się z nami swoim projektem mieszkaniowym dla mieszkańców Mediolanu, który otrzymał wyróżnienie w AAAarchitetti Cercasi 2010 .
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Celem tego projektu jest stworzenie nowego miejsca o silnej tożsamości, nadającego mu silny miejski charakter w miejscu rozproszonym morfologicznie.
Chociaż nowy obiekt jest zaprojektowany jako silny element tożsamości w krajobrazie miejskim.
jednocześnie istnieje chęć tworzenia silnych powiązań z otoczeniem oraz nowych wizualnych i funkcjonalnych połączeń z nim.
Otaczające miasto jest czytane jako sieć powiązań, a nowa osada chce być ważnym ośrodkiem tego systemu.
Dzięki uprzejmości StudioWOK otwarta przestrzeń odgrywa decydującą rolę i jest tkanką łączną między różnymi miejscami i różnymi funkcjami, które budują projekt.
Partery budynków budują przestrzenne, wizualne i funkcjonalne relacje z kontekstem: są one przerywane, aby umożliwić sądowi jak największą przenikalność przechwytywania przepływów i ścieżek łączących różne funkcje zbiorowe.
Koncepcja projektu polega na badaniu strategicznego związku między przestrzenią publiczną i prywatną, a zwraca się dużą uwagę na związek między publicznym, prywatnym i wspólnym wymiarem: projekt chce odtworzyć koncepcję.
Budowania społeczności ..
Dzięki uprzejmości StudioWOK Wszystkie apartamenty mają dwa widoki na otwarte przestrzenie, jedno zewnętrzne i jedno na dziedziniec.
Rozwijają się one również w salonie, który organizuje sypialnię i usługi.
Apartamenty mają strefę filtracyjną spełniającą podwójną funkcję: zapewnia ochronę i prywatność w odniesieniu do wspólnego balkonu, a jednocześnie zapewnia wartość i przestrzeń na przypadkowe spotkanie sąsiadów.
Pojedynczy rytm strukturalny zamawia typy mieszkań, które stają się bardziej elastyczne i można je łatwo łączyć ze sobą.
Różne typy są dystrybuowane nierównomiernie, zapewniając, że społeczne.
Mixit który odtwarza typowe bogactwo relacji społeczności i ogólnie społeczeństwa.
Architekci: StudioWOK Lokalizacja: Mediolan, Włochy Zespół projektowy: Marcello Bondavalli, Nicola Brenna, Carlo Alberto Tagliabue Współpracownicy: Antonio Manzeni, Serena Di Giuliano, Valentina De Palo, Alessandro Cavarretta Obszar projektu: 18 000 m.
Rok projektu: 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości StudioWOK StudioWOK
[więcej w: gruby benek knurów, chałas i wspólnicy, cyklinowanie parkietów ]

Powiązane tematy z artykułem: chałas i wspólnicy gitarownia gruby benek knurów