Budownictwo wczoraj i dzis : Stadion Międzynarodowej Olimpiady Lunarnej / Brian Harms & amp; Keith Bradley

Podłoga atrium Kiedy Brian Harms i Keith Bradley znaleźli konkurencję z tak wyjątkowym założeniem, wzywając do zaprojektowania stadionu księżycowego, byli zainteresowani zaprojektowaniem dla środowiska, z którym nie byli zaznajomieni.
Konkurs pozwolił im na pewne swobody, które zwykle nie występują w projekcie studia architektonicznego.
Po raz pierwszy dwaj studenci architektury piątego roku na California Polytechnic State University, San Luis Obispo, współpracowali przy projekcie projektowym i mają nadzieję na współpracę w przyszłości.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Tekst tablicy zawodów: rdzeń windy W księżycowych koloniach przyszłości powstają i ewoluują zajęcia rekreacyjne, aby wykorzystać mikrokrawitację księżyca.
Sport, który znamy dzisiaj, zostanie zmodyfikowany, a nowe sporty zostaną wymyślone.
Powstają stowarzyszenia sportowe Lunar, drużyny będą sponsorowane, gry będą transmitowane przez telewizję, a ludzie z całego świata będą obserwować jak najlepsi z najlepszych rywalizują na arenie, na której wszystkie zasady się zmieniły.
Witamy w silosie.
Ta kolonizacja jest symbolem wielkich ambicji i osiągnięć ludzkości.
Idealny krajobraz dla budowli, której celem jest stworzenie dla ludzkości sceny pokazującej jej wielką siłę i ducha.
Księżyc zapewnia neutralne pole gry, na którym żaden kraj nie ma przewagi w polu głównym.
stadium stadionu Ten stadion, mieszczący się w obrębie krateru o średnicy pół kilometra, składa się z: dużego, konfigurowalnego pola gry wykorzystującego technologię cyfrową do projekcji różnych linii granicznych i znaczników terenowych w zależności od sportu, miejsc siedzących dla ponad 100 000 widzów, dużego hotel dla gości, różne restauracje, elektrownia zasilana energią słoneczną z ogniwami paliwowymi i wieża łączności.
Dzięki uprzejmości Briana Harmsa i Keitha Bradleya Większość artykułów pierwszej potrzeby dla mieszkańców jest zbierana i poddawana recyklingowi na miejscu.
Tlen będzie zbierany ze skał księżycowych, które są ogrzewane przez wodorowe ogniwa paliwowe lub niskie prądy z systemu energii słonecznej, a wodór będzie importowany z Ziemi za pomocą regularnych transportów wahadłowych.
Te dwa elementy będą napędzać reakcję ogniw paliwowych, tworząc zarówno energię, jak i wodę jako produkt uboczny.
Wydalony dwutlenek węgla od mieszkańców zostanie skierowany do zielonych domów znajdujących się pod hotelem.
Połączenie jadalnych liści i wirusowych alg wytwarzających tlen kieruje dwutlenkiem węgla i utrzymuje większość wymaganych systemów wsparcia.
Sekcja perspektywy Komentarze Juror:.
Napięcie między tym, co jest w większości idealne, a może niemożliwe, a co logiczne i wyraźnie osiągalne, jest konieczne, aby dojść do namiętnych i kreatywnych rozwiązań.
powiedział sędzia konkursu Madhu Thangavelu, profesor projektowania systemów kosmicznych na University of Southern California.
Skomentował także, w odniesieniu do stadionu, To był mój ulubiony.
[patrz też: chałas i wspólnicy, vitoocars, szkoła kaszczor ]

Powiązane tematy z artykułem: chałas i wspólnicy szkoła kaszczor vitoocars