Budownictwo wczoraj i dzis : Vasquez Rocks Interpretive Center / Brooks + Scarpa

Dzięki uprzejmości Brooks + Scarpa Vasquez Rocks Nature i Interpetive Center to ważna brama do unikalnego atutu w systemie Los Angeles County Parks.
Obszar wysokoglinski jest jednym z najważniejszych obszarów przyrodniczych w regionie; jego rzeźbiarskie formacje skalne inspirowały pokolenia odwiedzających.
Jego położenie wzdłuż szlaku Pacific Crest Trail zapewnia turystom niezapomniany punkt odniesienia na wędrówkach z Meksyku do Kanady na 2650 milach.
Nowe Centrum Naturalne i Interpretacyjne w Vasquez Rocks wyraża uczucie, że jest w jednym miejscu ze swoim otoczeniem, stąpając lekko po lądzie, ale pozostawiając znaczący wpływ poznawczy na odwiedzającego.
Jest jednocześnie wizualnie atrakcyjny i subtelnie zintegrowany.
to tak, jakby było tam tak długo, jak same skały.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
+ 18 Architekci: Brooks + Scarpa Lokalizacja: Agua Dulce, Kalifornia, USA Wystawa Projektant: Victoria Biddle Projekt Wykonawca: Mallcraft Inżynier budowlany: Bighorn Consultants Inżynier konstrukcyjny: BPA Group MEP Inżynier: IBE Consulting Engineers Architekt krajobrazu: PEG Office of Landscape + Architecture Client : Powiat Los Angeles, obszar projektu robót publicznych: 3000 sqf Rok projektu: 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Brooks + Scarpa O ile kształt ma komunikować dramaty i intrygi, jest to również pragmatyczne rozwiązanie warunków w terenie optymalizujących wydajność budynku i minimalizuje zapotrzebowanie na zużycie energii.
perspektywa Orientacja budynku chroni pasażerów przed palącym letnim słońcem i dopuszcza niskie zimowe słońce; jest również zorientowany na wychwytywanie dominującej bryzy, chłodzenie budynku, gdy wiatr nad nim przepływa.
plan terenu Kątowe dachy nie tylko generują zainteresowanie wizualne; odprowadzają wodę do zbiornika magazynowego.
Dzięki uprzejmości Brooks + Scarpa W nawisie wzdłuż północno-wschodnich i południowo-zachodnich krawędzi ramy widok otaczającego krajobrazu, chroniąc wnętrze przed promieniami słonecznymi.
Wyrazistość formy budowlanej i aluzje jej materialności mają na celu wzmocnienie, a nie zamaskowanie, zrównoważonych strategii w pracy.
elewacje Dzięki uprzejmości Brooks + Scarpa
[hasła pokrewne: chałas i wspólnicy, tvsat364, castorama szczecin godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama szczecin godziny otwarcia chałas i wspólnicy tvsat364