Kącik architekta – Konkurs na zrównoważony rynek na rynku / Joan Alomar

Dzięki uprzejmości Joan Alomar Propozycja Joana Alomara z Estudio Lunar przedstawia budynek, który uzupełnia blok miejski i wtapia się w sąsiedztwo Casablanki.
Ta koncepcja prowadzi architekturę, która naśladuje wydarzenia w jej otoczeniu, w naturze, architekturze wernakularnej itp.
Mieszanie to racjonalna, zrównoważona koncepcja, która nie powoduje zakłóceń.
Zrównoważony rozwój jako kompletna koncepcja to nie tylko oszczędzanie energii, budynek musi najpierw być społecznie użyteczny i poprawić sąsiedztwo, które jest pierwszym celem tego rynku; to nie tylko hala targowa.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Objętość wyobcowuje otaczające ulice zamyka blok miejski, obejmuje przestrzeń publiczną i tworzy rzeźbiarski obraz do przestrzeni publicznej.
Ten wielki gest cupula dotyka ziemi w bardzo subtelny sposób tworzy przedłużenie przestrzeni publicznej, w której występują bardzo różnorodne funkcje mogą mieć miejsce (hala targowa, występy, wystawy sztuki, spotkania, kolacja itd.) Aby stworzyć maksymalną elastyczność, rynek jest wyposażony w moduły, łącząc te moduły, kupcy mogą uzyskać różne stoiska w zależności od ich potrzeb.
Moduły te można układać w stosy lub przechowywać w bazie, ponieważ ich rozmiar mieści się w windzie.
Dzięki uprzejmości Joan Alomar Budowa opiera się na.
Cradel to Cradel.
koncepcje i naśladownictwo architektury wernakularnej.
Wykorzystanie materiałów z obszaru i lokalnych technik pozwoli zaoszczędzić koszty transportu i budowy.
Główna objętość zostanie zbudowana jak stare cysterny, używając materiału opartego na materiałach do wyburzeń sąsiadujących z recyklingu wzmocnionych stalą.
Kształt, strukturalnie skuteczny, pozwoli zaoszczędzić materiał, chronić przed bezpośrednim słońcem i zapewnić masę termiczną.
Dodaj ten sam czas, że ten majestatyczny kształt nadaje rozgłos jako rynek publiczny.
Jednym z głównych punktów tego budynku jest jego cysterna na najwyższym poziomie, nie tylko ze względu na jej trwały wkład, ale także jako dodatkowy potencjalny dodatek do funkcji budynku, będzie działał jako punkt przyciągający dla wszystkich mieszkańców Casablanki, tworząc nowe możliwości handlowe w sąsiedztwie .
Dzięki uprzejmości Joan Alomar Woda zgromadzona w budynku zapewnia izolację budynku i tworzy nowe obszary dla flory i fauny.
Woda dostarczana z bezpośredniego zbierania deszczu i dachów sąsiadów, będzie wykorzystywana w toaletach i hali targowej do celów czyszczenia, ze względu na różnicę poziomów, jaką uzyska, nie potrzebuje żadnej energii do pompowania.
Podsumowując, wyniki budowania połączenia tradycyjnej interpretacji rynku, architektury wernakularnej i trwałości w wyniku wykorzystania tego, co oferuje natura i racjonalność.
Plan poziomu cysterny Architekt: Joan Alomar (Estudio Lunar) Lokalizacja: Casablanca, Maroko Brief: Konkurs na rynku miejskim Organizowany przez: [AC-CA] Rok: 2012
[przypisy: łukasz szemraj, gruby benek knurów, ceidg wikipedia ]

Powiązane tematy z artykułem: ceidg wikipedia gruby benek knurów łukasz szemraj