Kącik architekta – Sewilla 24/7 Wniosek centrum / Ayrat Khusnutdinov i Zhang Liheng

Dzięki uprzejmości Ayrata Khusnutdinova i Zhanga Lihenga Centrum Seville 24/7, zaproponowane przez Ayrata Khusnutdinova i Zhanga Lihenga, przyjmuje znane hiszpańskie tradycje życia ulicznego.
Ich projekt spowodowałby odwrót od surowego słońca Andaluzji w Hiszpanii i przedłużenie życia ulicy do 24 godzin dnia i 7 dni w tygodniu.
Sewilla 24/7 to nie tylko wakacyjna lub kulturalna strona Sewilli, ale co ważniejsze, codzienne interakcje międzyludzkie.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ludzie przyjeżdżali tutaj, aby odwiedzić plac zabaw dla dzieci, bibliotekę, sklep spożywczy, klub nocny, zjeść tapas, spotkać się z przyjaciółmi itd.
Nasza propozycja zamanifestuje żywość życia obywatelskiego w mieście: to byłby etap, który eksponowałby najciekawszą rzecz .
życie.
Faliste powierzchnie mostu tworzą fale, które zachęcają ludzi do siedzenia na nich i oglądania przechodniów.
W ten sposób proponujemy przestrzenie, które zachęcają do różnych wzorców zachowań.
obserwuj i bądź obserwowany.
Jak w teorii ludzkiej społecznej interakcji w fizyce cząsteczki o przeciwnych ładunkach przyciągają się i tworzą magnes.
tutaj te dwa wzory stworzyłyby magnes dla ludzi.
Dzięki uprzejmości Ayrata Khusnutdinova i Zhanga Lihenga Różne postacie dwóch warstw mostu odzwierciedlają jego szeroki urok.
Zielona warstwa powyżej tworzy niebo z hałasów w mieście.
kawałek natury w kontekście miasta.
Gruba warstwa ziemi z trawą i krzewami promieniowałaby świeżością pod nim, zapewniając cień dla warstwy pod nią.
Kawiarnie, powierzchnie handlowe i powierzchnie wystawiennicze wewnątrz tej warstwy stanowią dodatkowe aspekty szerokiej palety działań projektu.
Niższa warstwa mostu to tętniące życiem centrum z niekończącymi się ulicznymi występami, ulicznymi sprzedawcami, kawiarniami i wszystkim, co może zaoferować publiczna ulica nowoczesnego miasta.
Dzięki uprzejmości Ayrat Khusnutdinov & Zhang Liheng Most jest zakotwiczony przez dwa główne węzły publiczne po obu stronach rzeki.
Jednym z nich jest budynek médiath.
Que, którego konsolowa struktura sygnalizuje obecność tego publicznego miejsca w mieście.
Obecny budynek fabryki tytoniu jest drugą kotwicą, proponujemy jej renowację i rekonfigurację, tworząc hojny plac na poziomie i wprowadzając audytorium o powierzchni 450 miejsc do budynku.
Włączając istniejący budynek do naszego programu tworzymy mieszankę starych i nowych tkanin miejskich, co jest charakterystyczne dla tego obszaru, w którym spotyka się średniowieczne i nowoczesne Sewilla.
plan główny
[hasła pokrewne: castorama szczecin godziny otwarcia, vitoocars, łukasz szemraj ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama szczecin godziny otwarcia łukasz szemraj vitoocars